Młodzieżowa Akademia Przyjaciół Drzew – otwarty nabór

Fundacja EkoRozwoju i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Wrocław zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu Młodzieżowej Akademii Przyjaciół Drzew!

 • Jesteś licealist(k)ą lub studentem_studentką?
 • Angażujesz się społecznie?
 • Należysz do samorządu uczniowskiego, Młodzieżowej Rady albo Sejmiku?
 • A może tworzysz sztukę i nie są Ci obojętne środowisko i klimat?
 • Drzewa są dla Ciebie ważne i chciałabyś_łbyś dowiedzieć się, jak możesz je chronić?

Jeśli na jedno lub więcej z tych pytań odpowiadasz “TAK!”, to Młodzieżową Akademię Przyjaciół Drzew przygotowali_łyśmy właśnie z myślą o Tobie!

Spotkamy się już w dniach 4-5 marca we Wrocławiu. Nie zwlekaj i od razu wypełnij formularz zgłoszeniowy na bezpłatne szkolenie: https://bit.ly/mapd-formularz

Ilość miejsc ograniczona!

 

Młodzieżowa Akademia Przyjaciół Drzew to szkolenie dedykowane przede wszystkim osobom w wieku 15-25 lat (jeśli jednak zależy Ci na udziale, a masz więcej lat, to nic nie stoi na przeszkodzie – zapraszamy do wysłania zgłoszenia).

Ma na celu poszerzenie świadomości i wiedzy na temat tych niezwykłych roślin: ich unikalnej wartości i znaczenia dla ekosystemów, a co nierozerwalnie powiązane – dla ludzi.

Podczas szkolenia będącego “korzeniami” projektu, osoby eksperckie i zaangażowane w ochronę drzew wyposażą Was w praktyczne umiejętności skutecznego działania na ich rzecz.

 • Jak zaapelować do urzędu o objęcie ochroną pomnikowego dębu?
 • Jak przekonać radę osiedla, że drzewa pełnią wiele istotnych ról i choćby z tego powodu nie należy ich wycinać?

Na te i inne pytania odpowie część warsztatowa Akademii.

Podczas wykładów i zajęć terenowych z kolei dowiecie się więcej o samych drzewach i uwarunkowaniach prawnych ich ochrony w Polsce. Udział w roli osób prowadzących biorą między innymi:

 • Sabina Lubaczewska, popularyzatorka wiedzy o drzewach, wycenie wartości i standardach ochrony, rozwija sieć Przyjaciół Drzew;
 • Piotr Tyszko-Chmielowiec, arborysta, przyrodnik, pasjonat drzew, współzałożyciel i dyrektor Instytutu Drzewa;
 • Magdalena Berezowska-Niedźwiedź, od niemal 20 lat realizuje projekty, których wspólnymi wątkami są zrównoważony rozwój, ochrona przyrody i społeczeństwo obywatelskie;
 • mec. Magdalena Bar – radczyni prawna, zajmująca się prawem gospodarczym i ochrony środowiska.

Drugą część projektu tworzysz Ty, razem z innymi osobami uczestniczącymi! To czas, by z solidnych korzeni wyrosły pień i gałęzie: wiedzę i umiejętności zdobyte podczas szkolenia wykorzystacie do własnych przedsięwzięć na rzecz drzew.

 • Tworzysz sztukę? To przecież wspaniałe medium uwrażliwiania innych na piękno i wartość drzew oraz konieczność ich ochrony. Wiersz? Obraz? Utwór muzyczny? A może projekt graffiti? Zależy to tylko od Ciebie!
 • A może działasz w samorządzie szkolnym lub Młodzieżowej Radzie Miasta? Czemu by nie zorganizować kampanii edukacyjnej, poszerzającej wiedzę innych na temat drzew i klimatu?

Czymkolwiek się pasjonujesz, na pewno uda się w kreatywny sposób połączyć to z działaniem na rzecz ochrony drzew!

Szkolenie Akademii Przyjaciół Drzew odbędzie się w dniach 4-5 marca we Wrocławiu.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona – zapisz się przez formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ

Zgłoszenia przyjmujemy do 20.02.2023

PROGRAM SZKOLENIA:

Przewidziany jest lunch i przekąski na przerwach. Zapewniamy nocleg dla osób pełnoletnich dojeżdżających spoza Wrocławia – chętne osoby prosimy o jak najszybsze zgłoszenie ze względów logistycznych.

Ilość miejsc ograniczona!

 

 

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się:

Żytomir Borowski

e-mail:

zytomirborowski@gmail.com

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Obywatele dla drzew – drzewa dla klimatu”  finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele –Fundusz Regionalny.