EkoCentrum Online: ostatnie terminy zajęć!

Zapraszamy na ostatnie już bezpłatne zajęcia z cyklu #EkoCentrumOnline. Na koniec projektu postanowiliśmy zorganizować warsztaty, które cieszyły się największą popularnością i frekwencją, czyli zajęcia o klimacie, smogu, drzewach i rowerach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poruszaną problematyką i wykorzystaniem przygotowanych przez nas pomysłów.

Zajęcia odbywają się na platformie ClickMeeting. Każde z nich trwa 2 godziny zegarowe. Podczas zajęć zajmujemy się nie tylko samym tematem, ale i sposobem jego prezentacji. Przygotowane przez nas scenariusze opierają się na metodach aktywnych z wykorzystaniem interaktywnych aplikacji do prowadzenia warsztatów w wersji zdalnej lub hybrydowej, takich jak ankiety, quizy i padlety. Proponowane przez nas pomysły mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia zarówno pojedynczych lekcji, jak i całego cyklu zajęć lub warsztatu, w tym również w wersji stacjonarnej.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy 👉 wypełnić formularz zgłoszeniowy na wybrany termin zajęć. Na podany w zgłoszeniu adres mailowy, najpóźniej dzień przed zajęciami, zostanie przesłany link do wydarzenia z instrukcją logowania. Warsztaty poświęcone wybranej problematyce odbędą się w następujących terminach:

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY. Uczestniczki i uczestnicy po zakończeniu projektu otrzymają scenariusz w formie prezentacji, który umożliwia samodzielne poprowadzenie zajęć. Szkolenie jest skierowane nie tylko do nauczycielek i nauczycieli oraz edukatorek i edukatorów, ale także wszelkich osób zainteresowanych prowadzeniem zajęć lub spotkań online metodami aktywnymi. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu: https://fer.org.pl/projekty/ekocentrum-online/