EkoCentrum Online: bezpłatne zajęcia otwarte (II-III 2022 r.)

W lutym i w marcu zapraszamy na kolejną edycję bezpłatnych zajęć otwartych z cyklu #EkoCentrumOnline, które odbędą się na platformie ClickMeeting. Każde z nich trwa 2 godziny zegarowe. Podczas zajęć zajmiemy się nie tylko samym tematem, ale i sposobem jego prezentacji. Przygotowane przez nas scenariusze opierają się na metodach aktywnych z wykorzystaniem interaktywnych aplikacji do prowadzenia warsztatów w wersji zdalnej lub hybrydowej, takich jak ankiety, quizy i padlety. Proponowane przez nas pomysły mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia zarówno pojedynczych lekcji, jak i całego cyklu zajęć lub warsztatu.

Ostatnie lata z pandemią w tle nauczyły nas wszystkich, że prowadzenie zajęć w kontakcie bezpośrednim jest niewskazane lub po prostu niemożliwe. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że tematy poruszane przez nas (i szereg innych organizacji oraz ośrodków ekologicznych) są dziś jeszcze bardziej palące i aktualne. Chcemy w tym krytycznym momencie wesprzeć edukatorki i edukatorów w wypracowaniu atrakcyjnych form edukacji ekologicznej online – solidnej merytorycznie, docierające do szerokiej grupy odbiorców i poruszające ważne tematy, takie jak klimat, smog czy żywność. Na otwarte zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych poruszaną problematyką oraz wykorzystaniem przygotowanych przez nas pomysłów.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy 👉 wypełnić formularz zgłoszeniowy na wybrany warsztat.  Na podany w zgłoszeniu adres mailowy zostanie przesłany link do wydarzenia z instrukcją logowania. W przypadku nie otrzymania potwierdzenia prosimy o sprawdzenie katalogu SPAM lub OFERTY / PROMOCJE w używanym kliencie poczty elektronicznej. Warsztaty poświęcone wybranej problematyce odbędą się w następujących terminach:

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY. Uczestniczki i uczestnicy po jego zakończeniu otrzymują scenariusz w formie prezentacji, który umożliwia samodzielne poprowadzenie zajęć. Szkolenie jest skierowane nie tylko do nauczycielek i nauczycieli oraz edukatorek i edukatorów, ale także wszelkich osób zainteresowanych prowadzeniem zajęć lub spotkań online metodami aktywnymi.


UWAGA! W ramach projektu możliwa jest również realizacja zajęć dla zorganizowanej grupy, na wybrany przez grupę temat. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu: https://fer.org.pl/projekty/ekocentrum-online/