Instrukcje “krok po kroku” dla drzew

Opracowaliśmy zestaw 10 praktycznych poradników w wybranych tematach dotyczących drzew. Mamy nadzieję, iż będą stanowiły wsparcie dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia, a chcą  działać rzecz drzew.

Poradniki przygotowane są w formie krótkich instrukcji “krok po kroku” i bazują na doświadczeniach naszej organizacji. Dotyczą zarówno kwestii technicznych, jak i proceduralnych (jak posadzić drzewo, jak powołać pomnik przyrody? jak uzyskać informacje o drzewach?). Poszerzają też wiedzę z zakresu rozwoju organizacyjnego inicjatyw i aktywnego i efektywnego działania (np. jak wykorzystać media, też społecznościowe, dla ochrony drzew).

W najbliższym czasie będziemy aktywnie promować w/w publikacje. Zachęcamy do śledzenie naszej strony www jak i profilu na FB @RuchPrzyjacieleDrzew, do wykorzystywania kart i ich rozpowszechniania.

 

Jak_posadzic_drzewo?

Jak_powolac_pomnik_przyrody?

Jak mówić o drzewach – fakty i mity

Jak_dbac o drzewa

Jak chronić drzewa na placu budowy

Jak_finansowac dzialania

Jak_komunikować

Jak_sie_organizowac

Jak_uzyskac_informacje

Jak_zazielenic_miasto_BO

 

 

Poradnik został przygotowany w ramach projektu „Przyjaciele Drzew – rozwój inicjatyw obywatelskich w kraju”  finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.