1,5% dla Odry, drzew i czystego powietrza

Prosimy pomóż nam działać dla natury i człowieka. Wybierając w rozliczeniu PIT Fundację EkoRozwoju wspierasz nas w aktywnościach na rzecz drzew i czystego powietrza.

Numer KRS Fundacji EkoRozwoju: 0000178876.

Bezpłatny profesjonalny program do wypełniania PIT

Ochrona drzew to nasza specjalność, którą zamierzamy kontynuować i rozwijać. Drzewa są bezcenne dla ludzi i przyrody: wspierają nasze wysiłki w walce o czystsze powietrze, redukują hałas, niwelują stres, pomagają nam radzić sobie ze zmianami klimatu i upiększają przestrzeń. Do tej pory posadziliśmy ich już ponad 35 tysięcy, tysiące już rosnących uratowaliśmy przed wycinką, ale to nadal za mało – tym bardziej, że wprowadzone na początku 2017 roku przepisy częściowo znoszą ich ochronę.

Od 2014 roku współtworzymy Dolnośląski Alarm Smogowy. Dzięki naszej aktywności w obszarze walki ze smogiem docieramy do opinii publicznej. Prowadzimy kampanię społeczną, współpracujemy z mediami, szkolimy urzędników, pracujemy z edukatorami. Działania te wymagają nie tylko konsekwentnej kontynuacji, ale i poszerzenia zasięgu, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Zanieczyszczone powietrza dosłownie nas zabija. Co roku na Dolnym Śląsku na choroby z nim związane umiera przedwcześnie 3000 osób.