1,5% dla Odry, drzew i czystego powietrza

Twoje 1,5% pomaga chronić drzewa

W ochronie drzew interweniowaliśmy dotąd w ponad 1200 sprawach!

Z myślą o walce z błędami w pielęgnacji i niepotrzebną wycinką od 2013 roku prowadzimy Punkt Interwencyjno-Konsultacyjny. Udzielamy porad merytorycznych i prawnych, wspieramy interwencje osób, które bronią drzew przed wycinką lub okaleczeniem w swojej okolicy. Jesteśmy dostępni 24h/ dobę, przyjmując zgłoszenia z całej Polski – odbieramy mejle i telefony, działamy w terenie. Tylko w 2023 roku wsparliśmy 54 nowe interwencje. Twoje wsparcie w postaci 1,5% pozwoli nam kontynuować naszą pracę i zwiększać skalę oddziaływania.

Twoje 1,5% pomaga walczyć o czyste powietrze w Polsce

STOP truciu, że SMOGU nie ma!

Od 2014 roku współtworzymy Dolnośląski Alarm Smogowy. Prowadzimy kampanie społeczne, współpracujemy z mediami, szkolimy urzędników, pracujemy z edukatorami. Nasze działania poskutkowały przede wszystkim przyjęciem regionalnej uchwały antysmogowej i realnego miejskiego finansowego programu likwidacji “piecy – kopciuchów”. Docieranie do opinii publicznej i wywieranie nacisku na lokalne władze z palącym problemem, jakim jest smog, jest możliwe również dzięki Twojemu wsparciu w postaci 1,5%.

Twoje 1,5% wspiera naszą edukacyjną działalność na rzecz ochrony klimatu

Od ponad 20 lat promujemy rzetelną i pogłębioną wiedzę na temat wpływu człowieka na środowisko. Realizujemy warsztaty o zmianach klimatu, środowiskowych i etycznych konsekwencjach produkcji żywności czy sprawiedliwej transformacji. Szkolimy uczniów, edukatorów, urzędników i aktywistów. Tworzymy materiały edukacyjne, podcasty, webinary. Koncentrujemy się zatem na edukacji, rzecznictwie i budowaniu świadomości społecznej w zakresie niezbędnych systemowych zmian. Wspierając nas, wspierasz starania o lepszą przyszłość dla planety, a tym samym dla nas wszystkich.

JAK PRZEKAZAĆ 1,5% PODATKU FUNDACJI EKOROZWOJU?

Wybierz sposób, w jaki chcesz rozliczyć podatek.

Skopiuj KRS i przekaż swojemu księgowemu

Pobierz bezpłatny profesjonalny program do wypełniania PIT

Przejdź do Twojego e-PIT na podatki.gov.pl i złóż zeznanie podatkowe podając KRS Fundacji EkoRozwoju

Numer KRS Fundacji EkoRozwoju:

0000178876