Nasz las – działamy online

Od kwietnia tego roku trwa intensywna praca w rzeczywistości wirtualnej nad materiałami edukacyjnymi dla Parku Narodowego Machakhela w Gruzji.

Do wspólnej pracy zaprosiliśmy specjalistów zajmujących się rozwojem edukacji ekologicznej w ośrodkach edukacyjnych, edukatorów i pasjonatów przyrody z naszej fundacji oraz z Karkonoskiego Parku Narodowego. W polsko-gruzińskim zespole omawialiśmy różne aspekty związane z prowadzeniem edukacji na obszarach odznaczających się wyjątkową przyrodą, czyli w Parkach Narodowych, a także określiliśmy obszary, które chcielibyśmy poruszyć w prowadzonej w Dolinie Machakhela edukacji ekologicznej. Wśród wybranych tematów pojawiły się takie jak wyjątkowa przyroda lasu kolchidzkiego, rola parków narodowych, umiejętność poruszania się w terenie, fauna i flora adżarskich parków narodowych, biologia i zwyczaje niedźwiedzi etc.

Wykorzystując polskie doświadczenia w prowadzeniu aktywnej edukacji ekologicznej, wypracowaliśmy wspólnie zarys tematyczny materiałów edukacyjnych dla Parku Narodowego Machakhela, które powstaną w dalszej części projektu.

Działanie jest częścią projektu Nasz las. Aktywna edukacja ekologiczna Parku Narodowego Machakhela ->>