Nabór wolontariuszy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

TRWA NABÓR NA MIĘDZYNARODOWYCH WOLONTARIUSZY W RAMACH EUROPEJSKIEGO KORPUSU SOLIDARNOŚCI

O PROJEKCIE:

Projekt “Działamy. TERAZ! / We act. NOW!”  to edukacja, aktywizm obywatelski i kreatywność. Projekt opiera się na długoterminowym wolontariacie (11 miesięcy) w Fundacji EkoRozwoju w ramach unijnego programu “Europejskiego Korpusu Solidarności” .

Nasz projekt to praca w naszym zespole, działania na rzecz środowiska i adaptacji do zmian klimatu, angażowanie społeczności lokalnej, wzmacnianie swoich kompetencji w pracy z młodzieżą i dziećmi, poszerzanie horyzontów i zastrzyk pozytywnej energii.

Wolontariusze będą mieli okazję i przestrzeń do realizacji własnych projektów i warsztatów, które będą korespondowały z misją Fundacji.

Nasi wolontariusze pomagać będę również w obsłudze biura: w tym prowadzenie korespondencji, przygotowywanie dokumentów, tworzenie kampanii marketingowych, kontaktowanie się z partnerami itp.

Ponadto projekt gwarantuje udział w międzynarodowych warsztatach i treningach dla wolontariuszy zorganizowanych przez Narodową Agencję.

 

PROFIL WOLONTARIUSZA

Poszukujemy osób, które:

  • mają 18-30 lat
  • są obcokrajowcami (nie są obywatelami Polski!) i legalnie przebywają w państwie członkowskim UE
  • są obywatelami UE,  obywatelami państw należących do EFTA/EOG: Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, krajów kandydujących do UE: Turcji i Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii oraz krajów partnerskich: Albania, Bośni i Hercegowina, Kosowo Czarnogóra, Serbia, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Ukraina, Algieria, Egipt, Izrael, Jordania, Liban, Libia, Maroko, Palestyna, Syria, Tunezja, Federacja Rosyjska
  • władają językiem angielskim na poziomie komunikatywnym
  • mają podstawową wiedzę o środowisku (nie zaprzeczając zmianom klimatu!) i chcą zmieniać świat w kierunku zrównoważonego rozwoju i otwartego społeczeństwa
  • potrafią pracować zarówno w zespole, jak i samodzielnie
  •  są zmotywowani do podejmowania inicjatywy w prowadzeniu warsztatów, organizacji wydarzeń

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

Wolontariusze otrzymują następujące wsparcie finansowe:

  • kieszonkowe i ekwiwalent za wyżywienie – ok. 950 złotych miesięcznie
  • dofinansowanie zakwaterowania ( do 500 złotych miesięcznie)
  • dofinansowywanie Urban Card

 ZGŁOSZENIA:

osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wysłanie maila  do koordynatora projektu – Agaty Mazurkiewicz: a.mazurkiewicz@fer.org.pl do 31.03.2021

Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń: 31.03.2021