Czas na Odrę | Zapraszamy na międzynarodową konferencję

Serdecznie zapraszamy na polsko-niemiecko-czeską konferencje dotyczącą nowej wizji zrównoważonego rozwoju Odry i obszarów z nią powiązanych. Konferencja odbędzie się 5 maja o godzinie 10:00 we Wrocławiu, nad Odrą, na samym środku rzeki w obiekcie Concordia Design

W międzynarodowym składzie rozmawiać będziemy o potencjale przyrodniczym doliny Odry, szansach i wyzwaniach z tym związanych. Konferencja będzie też okazją do debaty o wizji rozwoju oraz potrzebnych działaniach na poziomach regionalnym, krajowym i europejskim, o potrzebie działań wobec kryzysu klimatycznego oraz nowych rozwiązaniach w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Przyroda i potrzeba jej ochrony – również w obliczu wyzwań Europejskiej Strategii Bioróżnorodności do 2030 – jest dla nas priorytetem, ale nie zamierzamy zamknąć nadodrzańskich społeczności w rezerwatach i gotowi jesteśmy do rozmów o przyszłości. Konferencję obejmuje patronatem Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Konferencja odbywa się pod auspicjami międzynarodowej koalicji Czas na Odrę, której inicjatorami są: czeska organizacja Arnika (www.arnika.org), niemiecki BUND (www.bund.net) oraz Fundacja Ekorozwoju. Na konferencję zapraszamy przedstawicieli instytucji działających dla Odry, ekspertów, organizacji pozarządowych, samorządów, lokalnych grup działania i innych lokalnych inicjatyw.

Jeśli czujesz, że bliska ci jest Odra, dziesiąta co do wielkości rzeka w Unii Europejskiej, to spotkanie jest dla Ciebie! Dla ochrony Odry i jej mądrego rozwoju potrzebujemy mądrych decyzji, szerokiej mobilizacji i międzynarodowej współpracy. Takich spotkań i rozmów nam trzeba.

Konferencja jest w pełni bezpłatna. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na 3 języki (czeski, polski i niemiecki).

Zapewniamy wyżywienie wegetariańskie i wegańskie. Konferencja będzie realizowana w trybie hybrydowym.

PROGRAM KONFERENCJI (POBIERZ PDF)

ZGŁOSZENIA:

Gorąco zapraszamy do rejestracji uczestnictwa. Aby wziąć udział, należy do 25 kwietnia 2022 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc ostateczne potwierdzenie uczestnictwa prześlemy na adres mailowy do dnia 26.04.2022. Kluczowa będzie kolejność zgłoszeń. Będziemy też brali pod uwagę kryteria przestrzenne, merytoryczne oraz instytucjonalne tak, by zapewnić szeroką oraz różnorodną reprezentację. Równolegle poinformujemy również o możliwości udziału w spotkaniu w trybie on-line (w 3 wersjach językowych – czeskiej, polskiej i niemieckiej).

 

Czas na Odrę!