Akademia Przyjaciół Drzew o drzewach sędziwych i alejach

Wszystkich przyjaciół drzew, aktywistów, działaczy organizacji i grup nieformalnych zapraszamy serdecznie na terenową Akademię Przyjaciół Drzew, gdzie opowiemy o drzewach sędziwych i alejach oraz o problemach ich ochrony. Odwiedzimy najstarsze drzewo w Polsce i spotkamy się z jego opiekunem.

Czas: 3-4 listopada 2022 r. Folwark Książęcy, Zamek Kliczków k. Bolesławca o godz. 10.00

Program: Akademia Przyjaciół Drzew 3-4.11.2022 program

Organizator zapewnia nieodpłatnie noclegi i realizację programu, dojazd i jazda po terenie we własnym zakresie.

 

Szkolenie przewidziane jest w formule terenowej. Spotykamy się w Folwarku Książęcym rano na kawę, herbatę i lekkie śniadanie. Następnie po omówieniu programu wychodzimy w teren, wracamy na ciepłą kolację. W drugim dniu poruszamy się własnym środkiem transportu, ale zadbamy o efektywność i minimalizację emisji CO2. Obowiązuje nas strój i obuwie właściwe do warunków pogodowych. Na wyjście/wyjazd dostaniemy od organizatora lunch. Jeśli ktoś planuje przyjechać komunikacją zbiorową na miejsce zbiórki prosimy o tę informację w zgłoszeniu.

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 27.10.2022 r. Ze względu na formułę spotkania udział w obu dniach jest obowiązkowy. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w wydarzeniu.

UWAGA!!!! W dniu 20.10.2020 zamknięto nabór. Limit miejsc już został wyczerpany.

MATERIAŁY

Uczestnicy Forum na spotkaniu otrzymają Poradnik Przyjaciół Drzew, wydany przez Fundację EkoRozwoju i Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.

NOCLEG

Zarezerwowaliśmy dla Państwa noclegi w Zamku (03/04.11.2022) w pokojach 2-osobowych.

Organizator:

Organizatorem Akademii Przyjaciół Drzew jest Fundacja EkoRozwoju. Od powstania w roku 1991 Fundacja prowadzi działania na rzecz ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju. Na rzecz zachowania drzew działamy od 2007 roku, szkoląc, współpracując z administracją publiczną, sadząc drzewa, opracowując standardy ochrony drzew, edukując młodzież i dorosłych. Służymy wiedzą ekspercką, wspieramy aktywistów, czynnie stajemy w obronie drzew. Jesteśmy inicjatorem ruchu #PrzyjacieleDrzew

 

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu “Przyjaciele Drzew – rozwój inicjatyw obywatelskich w kraju” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.