Cykl podkastów #MówiąDrzewa

Serdecznie zapraszamy do słuchania nas w cyklu podkastów o drzewach.

1. W pierwszym odcinku mówią ich adwokatki, Magdalena Berezowska-Niedźwiedź i Sabina Lubaczewska, które od lat szkolą, interweniują i edukują, by ludzie mniej drzewom szkodzili, a bardziej pomagali. Odbiorcami projektów, które prowadzi Fundacja EkoRozwoju są nie tylko społecznicy i aktywiści, ale też urzędnicy, nauczyciele i… dzieci. Jeśli chcesz się zaangażować w obronę drzew, ten podcast jest właśnie dla ciebie!

Rozmowę znajdziecie w serwisach Anchor i Spotify: https://spotifyanchor-web.app.link/e/uMt1dpAhmsb, a także na YouTube: https://youtu.be/yYFC9fQGZ7g

2. Tym razem rozmawiają ze sobą Krzysztof Smolnicki i Piotr Tyszko-Chmielowiec, postaci emblematyczne i kluczowe nie tylko dla naszej Fundacji (pozdrawiamy Instytut Drzewa!). A rozmawiają, jak geolog z arborystą, oczywiście o czasie: o kruchości, śmiertelności, ale i niezwykłej zdolności drzew do regeneracji. Znalazło się w tym dialogu także miejsce na wspomnienia, podsumowania, marzenia, ale i dygresje oraz nieoczywiste skojarzenia: od aluzji do kariery politycznej Churchilla, aż po rozważania o “mózgu” i “układzie nerwowym” drzew.

Rozmowa do odsłuchania na Spotify: https://spotifyanchor-web.app.link/e/ViY1BOhyWsbA, a także na YouTube: https://youtu.be/JWbxTfmKjkU

3. Na deszczowy wieczór (i nie tylko!) polecamy kolejny odcinek cyklu podkastów #MówiąDrzewa na kanale #za5dwunasta. Tym razem usłyszymy samych siebie, bo rozmawiamy o tym, co Polki i Polacy sądzą o drzewach i jak nasze podejście zmieniało się w ciągu ostatnich lat. Dr Beata Pachnowska (IMAS International, Instytut Drzewa) przybliża wyniki badań ankietowych, które prowadziła od 2015 r. i rzuca nieco światła na mechanizmy psychologiczne, które odgrywają rolę w postrzeganiu przyrody. Czy boimy się drzew? Ile wolności jesteśmy gotowi  dla niej poświęcić? Co z ryzykiem? Nie zdradzimy żadnych szczegółów – dajcie się zaskoczyć podczas słuchania!

Rozmowę znajdziecie w serwisie Spotify: https://spotifyanchor-web.app.link/e/wixbj5y59sb, a także na YouTube:

Cykl podkastów realizujemy w ramach projektu “Obywatele dla drzew – drzewa dla klimatu” w wysokości 101 821,19 Euro, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele –Fundusz Regionalny.