Akademia Przyjaciół Drzew o drzewach sędziwych i alejach

Wszystkich przyjaciół drzew, aktywistów, działaczy organizacji i grup nieformalnych zapraszamy serdecznie na terenową Akademię Przyjaciół Drzew, gdzie opowiemy o drzewach sędziwych i alejach, o problemach ich ochrony oraz odtwarzania. Odwiedzimy najstarsze drzewo w Polsce i spotkamy się z jego opiekunem.

Start: 2-3 czerwca 2022 r. Zamek Kliczków k. Bolesławca o godz. 10.00

Program:Akademia Przyjaciół Drzew Program 2-3_06_2022

Organizator zapewnia nieodpłatnie noclegi i realizację programu, dojazd i jazda po terenie we własnym zakresie.

Szkolenie przewidziane jest w formule terenowej. Spotykamy się w Zamku Kliczków rano na kawę, herbatę i lekkie śniadanie. Następnie po omówieniu programu wyjeżdżamy w teren (poruszamy się własnym środkiem transportu, ale zadbamy o efektywność i minimalizację emisji CO2). Obowiązuje nas strój i obuwie właściwe do warunków pogodowych. Na wyjazd dostaniemy od organizatora lunch. Jeśli ktoś planuje przyjechać komunikacją zbiorową na miejsce zbiórki prosimy o tę informację w zgłoszeniu. Powrót do Kliczkowa w godzinach popołudniowych na ciepłą kolację.

 

 

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 22.05.2022 r. Ze względu na formułę spotkania udział w obu dniach jest obowiązkowy. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w wydarzeniu. Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać za pomocą FORMULARZU UDZIAŁU. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: m.berezowska@eko.org.pl

MATERIAŁY

Uczestnicy Forum na spotkaniu otrzymają Poradnik Przyjaciół Drzew, wydany przez Fundację EkoRozwoju i Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.

NOCLEG

Zarezerwowaliśmy dla Państwa noclegi w Zamku (02/03.06.2022) w pokojach 2-osobowych. Dla gości hotelowych dostępny jest basen czynny do 22.00

 

 

Akademia Przyjaciół Drzew realizowana jest w ramach projektu “Obywatele dla drzew – drzewa dla klimatu”  finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele –Fundusz Regionalny.