Wymiana Młodzieżowa “Było sobie drzewo” w Niemczech

WYMIANA MŁODZIEŻOWA  “BYŁO SOBIE DRZEWO”

Zapraszamy młode osoby do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieżowej, którą organizujemy razem z naszym parterem z Niemiec – organizacją Jugend Sozialwerk.

Projekt ma za zadanie zachęcić młodych uczestników do uważnej obserwacji otaczającego ich świata, koncentrując się szczególnie na kwestiach dotyczących ekologii, której to niezwykle ważnym elementem są drzewa. Ponad to wymiana koncentrować się będzie na wzmacnianiu kompetencji  międzykulturowych, zespołowych i językowych (będziemy rozmawiać po polsku, niemiecku i angielsku – znajomość języków obcych nie jest wymagana, na miejscu będą tłumacze)

Od powstania w roku 1991 Fundacja prowadzi działania na rzecz ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju. Na rzecz zachowania drzew działamy od 2007 roku, szkoląc, współpracując z administracją publiczną, sadząc drzewa, opracowując standardy ochrony drzew, edukując młodzież i dorosłych. Służymy wiedzą ekspercką, wspieramy aktywistów, edukujemy od przedszkolaków do seniorów

Dlaczego drzewa?

Nie ma na Ziemi roślin okazalszych, ważniejszych dla przyrody i dla człowieka, niż drzewa. Drzewa są ludziom niezbędne do życia. Jak tlen. Wszak to dzięki tym roślinom możemy oddychać. To drzewa, poprzez proces fotosyntezy zaopatrują nas w tlen. Lasy pełnią również niezwykle ważną rolę w filtrowaniu wody i zaopatrywaniu w wodę pitną. Niestety, na wskutek postępujących zmian klimatu i innych efektów działalności człowieka lasy znikają z powierzchni Ziemi, a w przestrzeni miejskiej coraz mniej miejsca na zieloną infrastrukturę. Poznanie i zrozumienie tych niezwykłych organizmów oraz funkcji, jakie pełnią, jest najlepszym sposobem, aby się z nimi zaprzyjaźnić, chronić je oraz dbać o ich dobrobyt. Mamy nadzieję, że projekt zainspiruje młodych ludzi do dbania i troskę o przyrodę.

 

 

 

Kiedy: 29.07.2023-04.08.2023
Gdzie: Nordhausen (Turyngia-Niemcy)
Dla kogo: młodzież w wieku od 13 do 18 lat mieszkająca w Polsce
Temat wymiany: ekologia, drzewa, zmiany klimatu, kompetencje międzykulturowe, kompetencje językowe.
Koszt wymiany: 250 złotych
Ilość miejsc: 12

Aby zgłosić chęć udziału w wymianie należy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny pod poniższym linkiem:  Formularz Zgłoszeniowy: bit.ly/bylosobiedrzewo

Zgłoszenia wstępne przyjmujemy tylko do 28.05. 2023

Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem dziecka / zakwalifikowaniem się do udziału w wymianie. Uczestnicy pełnoletni i opiekunowie dzieci zakwalifikowanych zostaną o powyższym powiadomieni telefonicznie lub mailowo w terminie do dnia 31 maja br.

Po wpisaniu na listę wymagana będzie wpłata wpisowego w wysokości 250 zł, jest to jedyny koszt związany z udziałem.

Organizatorzy pokrywają koszt noclegów, wyżywienia, dojazd, realizację programu, ubezpieczenie oraz opiekę kierownika, wychowawcy i edukatorów.

Zakwaterowanie w Hostelu Młodzieżowym Jugendgäste- und Bildungshaus Rothleimmühle: https://rothleimmuehle.de

Poniżej przedstawiamy wstępny program wymiany:

Pytania prosimy kierować do a.mazurkiewicz@fer.org.pl

Osoba kontaktowa:
Agata Mazurkiewicz: a.mazurkiewicz@fer.org.pl
Termin realizacji:
29.07.2023-04.08.2023
Status:
Realizowany

Dofinansowane z UE

Ostatnio w projekcie: