STOP PLASTIK

Celem programu edukacyjnego „Stop Plastik” jest praktyczne poszukiwanie rozwiązań ograniczających ilość plastiku, w tym w szczególności jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych.

Koncentrujemy się na wskazywaniu skali problemu i jego oddziaływania, promowaniu alternatyw oraz pokazywaniu potrzeby zmian systemowych – takich jak np. systemy kaucji na opakowania oraz wypieranie jednorazówek z obrotu.

W ramach programu organizujemy we Wrocławiu eko-eskapady dla grup szkolnych. Łączymy poznawanie natury z troską o zmniejszanie naszego śladu ekologicznego. W trakcie spacerów edukacyjno-badawczych poszukujemy pozostawionych
przez osoby nieświadome śmieci, które stają się plastikowymi pułapkami dla dzikich zwierząt. Każda eko-eskapada połączona jest z warsztatami w czasie których uczniowie analizują zabrany ze sobą prowiant i napoje, analizują ilość wytworzonych jednorazowych opakowań plastikowych oraz poznają alternatywy.

Uzupełnieniem warsztatów terenowych jest cykl praktycznych webinariów dla edukatorów w kraju, w których prezentujemy problem i rozwiązania. Są one realizowane w atrakcyjnej formie łączącej teorię z praktyką w ramach tematów: „Jak się nie dać nabić w butelkę?”, „Jak się nie dać puścić z torbami”, „Jak nie dać się zasypać górą odpadów?”
Dodatkowo umieszczamy w naszych mediach społecznościowych krótkie filmy, tutorialne prezentujące praktyczne rozwiązania w celu uniknięcia plastikowych odpadów.

 

Osoba kontaktowa:
k.smolnicki(@)fer.org.pl
Termin realizacji:
1/01/2021 - 31/12/2021
Status:
Realizowany

Program „Stop Plastik” realizowany jest wspólnie z bankiem Credit Agricole, w ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Dowiedz się więcej na stronie www.mniejplastiku.pl

Ostatnio w projekcie: