STOP PLASTIK

Celem programu edukacyjnego “Stop Plastik” było praktyczne poszukiwanie rozwiązań ograniczających ilość plastiku, w tym w szczególności jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych

Skoncentrowaliśmy się na wskazywaniu skali problemu i jego oddziaływaniu, promowaniu alternatyw oraz pokazywaniu potrzeby zmian systemowych – takich jak np. systemy kaucji na opakowania oraz wypieranie jednorazówek z obrotu.

W ramach programu zorganizowano we Wrocławiu 20 warsztatów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i średnich, wspierających rozwijanie świadomości proekologicznej oraz uświadamiających problem plastikowych odpadów dla środowiska naturalnego. Cześć z zajęć zrealizowana była w formie salowej, jednak większość miała charakter ekoeskapad dla grup szkolnych. Łączymy poznawanie natury z troską o zmniejszanie naszego śladu ekologicznego.

W trakcie spacerów edukacyjno-badawczych poszukiwano pozostawionych przez osoby nieświadome śmieci, które stają się plastikowymi pułapkami dla dzikich zwierząt. Każda ekoeskapada połączona jest z warsztatami w czasie których uczniowie analizowali zabrany ze siebie prowiant i napoje, oceniali ilość wytworzonych jednorazowych opakowań plastikowych oraz poznawali alternatywy.

Uzupełnieniem warsztatów były działania prowadzone w social mediach  w tym specjalnie przygotowane na akcję „Stop plastik” plakaty dotyczące ograniczania góry odpadów oraz krótkie filmy prezentujące rozwiązania w celu uniknięcia plastikowych odpadów.

Osoba kontaktowa:
k.smolnicki(@)fer.org.pl
Termin realizacji:
1/01/2021 - 31/12/2021
Status:
Zrealizowany

Program „Stop Plastik” realizowany był w dniach 1.01.2021 – 31.12.2021 wspólnie z bankiem Credit Agricole, w ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Dowiedz się więcej na stronie www.mniejplastiku.pl