Let’s not WASTE the planet 2

“Let’s not WASTE the planet” 2022/2023

 

Część I: 04.-10.05.2022 – Krzyżowa (Dolny Śląsk), PL  (wymiana odbyła się)

Podczas tygodnia spotkań w Krzyżowej Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau młodzież z Polski, Niemiec i Francji brała udział między innymi w warsztatach “Klimat do zmiany” prowadzonych przez naszych edukatorów, debacie i spotkaniu na temat recyklingu i greenwashingu z wolontariuszami ESC EkoCentrum, a także w warsztatach tworzenia ogrodu permakulturowego.

 

Część  II: 19.-25.09.2022 – Finsterbergen (Turyngia), DE (odbyła się)

Podczas drugiej części wymiany młodzieżowej w Niemczech skupiliśmy się na kreatywnych formach protestu przeciw katastrofie klimatycznej.  Zastanawialiśmy się nad rolą sztuki i działań artystycznych w procesie reagowania na zmiany społeczne i wywierania wpływu na system, nad tym w jaki sposób sztuka może wspierać aktywizm i edukację klimatyczną. Uczestnicy wymiany stworzyli mural poruszający temat “kryzysu klimatycznego”. Końcowy przekaz muralu powstał w sposób kolektywny i zależał od uczestników – od ich pomysłowości i partycypacji.

 

Część III: 24.-30.04.2023 – Vaunières, Alpy Wysokie – FR

Podczas naszego trzeciego spotkania w kwietniu 2023 r. w Vaunières w Alpach Wysokich (Hautes-Alpes) omówiliśmy  nasze doświadczenia w walce o sprawiedliwość klimatyczną, zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Wspólnie rozmawialiśmy o wyzwaniach społeczno-ekologicznych w Alpach, a także o tym, jak kryzys klimatyczny wpłyną na nasze lokalne środowisko i społeczność. Podczas wymiany młodzieżowej uczestnicy brali udział również w wycieczkach górskich oraz warsztatach z budowy kuchni solarnej.

 

 

 

Osoba kontaktowa:
Agata Maurkiewicz: a.mazurkiewicz@fer.org.pl
Termin realizacji:
24.04.2022-30.04.2023
Status:
Zrealizowany

Ostatnio w projekcie: