Poznaj naszych zagranicznych wolontariuszy

 

Poznajcie naszych wolontariuszy, biorących udział w długoterminowym wolontariacie  w Fundacji EkoRozwoju w ramach unijnego programu „Europejski Korpus Solidarności”. W tym roku gościmy 9 osób z takich krajów jak: Gruzja, Hiszpania, Portugalia, Ukraina, Węgry, Włochy.  

 

                                                 Pedro 

Pochodzi z północno-zachodniej Hiszpanii. Dorastał spędzając czas na łonie natury na wsi i dlatego po zakończeniu studiów postanowi podjąć działania jako wolontariusz z misją chronić środowisko.Uwielbia też poznawać nowych ludzi i kultury, szczególnie kulturę słowiańską. Po przyjeździe do Wrocławia bardzo zainteresował się  pomocą lokalnej społeczności w kierunku swojej pasji – ekologii. 

 

 

 

 

 

               Juan Jordi 

Pochodzi ze wschodniej części Hiszpanii. Studiuje stosunki międzynarodowe i koordynuje kanał na Youtube o nazwie F98. Juan jest uczestnikiem ruchów ekologicznych w swoim rodzimym mieście oraz prowadzi działania przeciwko złej jakości powietrza i zanieczyszczeniom. Uważa że musimy jak najszybciej zacząć dbać o naszą planetę, właśnie dlatego przyjechał jako wolontariusz do Polski. Jedną z jego pasji jest poznawanie nowych kultur, uważa że Wrocław to dobre miejsce do tego.

 

 

 

 

 

 Georgy 

Pochodzi z Ukrainy. Studiuje na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Genetyka i Biologia Eksperymentalna. Ostatnie lata życia poświęcił swojej pasji – biologii. Georgy od dawna chciał spróbować połączyć swoją wiedzę biologiczną z pracą przydatną dla społeczeństwa. Uważa że Fundacja Eko Rozwoju to dokładnie to miejsce, którego szukał. Georgy bardzo się cieszy, że ma okazję, aby zaangażować się w pracę w zakresie ekologii, zdobywać więcej wiedzy i dzielić się nią z innymi.

 

 

 

 

                                                           Adam 

Pochodzi z Węgier. Obecnie studiuje magisterskie studia na kierunku ekologii człowieka na Uniwersytecie Eötvös Loránt. Interesuje się energią odnawialną, permakulturą, rolnictwem przyjaznym dla środowiska oraz ekofilozofią. Jedną z jego największych pasji jest aktywizm środowiskowy, ale jest również wolontariuszem i liderem społeczności w drugim co do wielkości miejskim ruchu LGBT. Adam bardzo chce podzielić się własnymi doświadczeniami z zakresu eko-aktywizmu, ale rownież pozyskać nową wiedzę od polskich zawodowców.

 

 

 

  Yana 

Yana urodziła się na północnym wschodzie Ukrainy. Niedawno ukończyła studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe.Projekt w Fundacji EkoRozwoju postrzega jako świetną okazję, aby stać się bardziej ekologicznym i poznać od środka funkcjonowanie sektora pozarządowego. Poza tym chciałby pracować w sferze praw człowieka i dlatego chce pogłębić  wiedzę o prawach człowieka w kontekście środowiskowym.

 

 

 

 

 

 

 

Laura 

Laura pochodzi z Bigues i Riells, małego miasteczka niedaleko Barcelony. Studiowała międzynarodowy biznes i marketing w Barcelonie. Po studiach Laura pracowała w branży marketingowej, ale zdała sobie sprawę, że świat biznesu nie jest miejscem, w którym chce spędzić resztę życia. Dlatego zdecydowała się przyjechać do Wrocławia kalo wolontariuszka.Jedną z jej pasji jest sport: od kilku lat trenuje hokej na rolkach, chociaż uwielbia rownież uprawiać wszelkiego rodzaju sporty, szczególnie te, które odbywają się na łonie natury.

 

 

 

 

 

Gabriel 

Gabriel urodził się we Włoszech w najmniejszym regionie Włoch: Valle d’Aosta, który znajduje się we włoskich Alpach, w wieku 5 lat Gabriel wraz z  jego rodziną przeprowadził się do Boliwii, gdzie dorastał i przebywał przez 18 lat. Po powrocie do Włoch studiował komunikację międzykulturową na uniwersytecie w Turynie. Gabriel kocha Wrocław i polską kulturę, bardzo się cieszy, że może być częścią zespołu który pracuje edukując ludzi na temat zmian klimatycznych oraz innych zagadnień ekologicznych.

 

 

 

 

 

 

Filipe

Filipę pochodzi z północy Portugalii. Studiował nauki i technologii środowiskowe  na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu w Porto. Po skończeniu studiów Filipe marzyło się mieć bardziej praktyczne doświadczenie, gdzie mógłby wykorzystać zdobytą wiedzę na studiach. Właśnie dlatego wziął udział w naszym projekcie, gdzie ma świetną okazję realizować swoje pomysły.  

 

 

 

 

 

Daniel 

Daniel pochodzi z Gruzji, z małego miasteczka Tkibuli. Obecnie jest studentem drugiego roku na kierunku socjologii na Uniwersytecie Państwowym w Tbilisi. Wybrał dany projekt, ponieważ jest związany z jego zawodem. Bardzo również lubi poznawać nowych ludzi i nowe kultury. Wrocław pomaga Danielowi zdobywać praktyczne doświadczenie i pogłębiać wiedzę, którą może dzielić się z ludźmi wokół niego.