JesteśMY: Homo narrans

 

 

Prezentacja teatralna „JesteśMY. Homo Narrans”  jest rezultatem edukacyjno-artystycznego projektu, który umożliwił młodym ludziom spotkanie się i porozmawianie o ważnych tematach, związanych z tożsamością, tolerancją, przynależnością, obcością oraz mechanizmami powstawania stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji.

„Budowanie wspólnoty to niekończąca się opowieść, a jej pierwszym rozdziałem jest wędrówka w głąb własnej tożsamości. Według Carla Gustava Junga wszystko, co irytuje nas w innych, może nas zaprowadzić do zrozumienia samych siebie. Lepiej rozumiejąc siebie, otwieramy się na innych. W naszym wspólnym domu pojawia się szansa na tak bardzo potrzebny nam dialog.”

Prezentacja teatralna przygotowana przez międzynarodową grupę młodzieży z udziałem wolontariuszy EVS.

Przez kilkanaście tygodni uczestnicy pochodzący z różnych stron świata (Albania, Gruzja, Iran, Kolumbia, Meksyk, Niemcy, Polska, Turcja,  Ukraina, Włochy), a także będący w różnym wieku (od dzieci po dorosłych), spotykali się co czwartek w EkoCentrum, aby wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami. Efektem co tygodniowych spotkań jest spektakl opowiadający o historii pewnego miasta i jego mieszkańców. Miasta jedynego w swoim rodzaju , ale zarazem będącego jak tysiące innych miast. Zamieszkiwanego przez wyjątkowych mieszkańców, ale równocześnie będących tacy sami jak my.

Zapraszamy do wysłuchania ich historii. Historii, które wydarzają się dookoła nas, ale zdajemy się ich niezauważać.

 

Daty i miejsca pokazów:

4/12/2019, środa, godz. 10:00  i  12:00
Zamknięte pokazy dla szkół

FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne

ul.B. Krzywoustego 286

 

14/12/2019, sobota, godz. 15:30 i 18:00

15/12/2019, niedziela, godz. 17:00

Instytut im. Jerzego Grotowskiego,  Studio Na Grobl

Na Grobli 30/32

Wstęp wolny, wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc: a.mazurkiewicz@fer.org.pl , 71 343 60 35

 

Uczestnicy:  Radogost Borowski, Klea Bregu, Samuel Daza Silva, Laura Sofia Daza Silva, Svetlana Demurchev, Romina Ghasemizadeh, Kacper Kruk , Julia Mielcarek, Zosia Mielcarek, Amir Naghavi,  Parsa Nazeri, Mateusz Ostajewski, Marharyta Pankiv, Marta Piekarska, Erfan Rahbari, Linda Romy Hueetlin, Hazal Elif Sari,  Joaquin Snefru, Agata Tarasewicz, Bruno Warchałowski, Kamil Wasiela.

Grupa produkcyjna:  Żytomir Borowski,  Emin Koyuncuoglu, Maciej Mądry, Serafina Milushi, Matin Nikookar, Artur Nitribitt, Sara Ramezani, Sofia Russo, Farshad Fozouni, Anousheh Salmanpour.

Prowadzący warsztaty : Roxana Mehrafzoun, Agata Mazurkiewicz, Aneta Osuch, Arkadiusz Wierzba.

Spektakl jest częścią projektu “Jeden Świat” TOŻSAMOŚĆ KULTUROWA I DIALOG WARTOŚCIĄ LOKALNEJ WSPÓLNOTY WROCŁAWIAN współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław
www.wroclaw.pl

Spektakl w języku polskim i angielskim.

Partnerzy: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Fundacja Ladder Team, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, FAMA Centrum Kulturalno-Biblioteczne, Wielokultury Wrocław.