Jedzenie & coś więcej – zapraszamy na piknik

Data wydarzenia: 25/09/2021 00:00:00

KIEDY: niedziela, 26 września 2021
GDZIE: ROD Lepsze Jutro, Ołbiński Ogród Otwarty

Piknik na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym dla wszystkich chętnych do dołączenia do już istniejących inicjatyw żywnościowych we Wrocławiu lub też chętnych do założenia własnej (w pracy, na osiedlu, wspólnie ze znajomymi). Motywem przewodnim jest jedzenie – co jest dla nas ważne, jaki chcemy mieć system żywnościowy dla siebie, co i na jakich zasadach chcemy kupować bądz uprawiać. Będzie trochę wsparcia teoretycznego o tym jak wspierać rozwój bądz założyć własną społeczność, będzie również realna okazja poznania tych co takie społeczności we Wrocławiu współtworzą, i co najważniejsze będzie to okazja do wspólnego przebywania, rozmów a nawet estetycznych i duchowych przeżyć na plenerze malarskim.
Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/g8tpjFoQeeW898Y19
PROGRAM DNIA:
początek godz.12
1.Mapa Jadalnego Wrocławia – prezentacja inicjatyw we Wrocławiu skupiających społeczności żywnościowe (kooperatywy, Bazary, grupy zakupowe, miejsca prowadzone z intencją na ograniczenie marnowania żywności i dostępne dla dobrej jakości lokalnego pożywienia).
Inicjatywy, które chcą się przedstawić na pikniku proszone są o wypełnienie formularza.
cały czas trwania Pikniku – na ogrodzie
2. Plener malarski.
Wspólnie z Moniką Konieczną, malarką i performerką rozpierzchniemy się po zaułkach R.O.D. Lepsze Jutro i każda z uczestników i uczestników pleneru uwieczni to, co dla niej, dla niego jest najbardziej urzekające w tej przestrzeni miejskiej choć obfitej jesiennymi owocami, zielenią, kolorami dojrzałej dyni, jabłek, przekwitających jeżyn. Ilość miejsc na plenerze ograniczona, prosimy o zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.
godz.12 – 14 , teren ROD Lepsze Jutro
https://monikakonieczna.weebly.com/
3. Jak założyć i rozwijać społeczność żywnościową ? – prezentacja materiałów stworzonych w ramach współpracy z europejskimi organizacjami z myślą o wspieraniu lokalne grupy RWS czy kooperatywy (Projekt Food&More prowadzony przez Stowarzyszenie Świadomych Konsumentek (TVE) z Węgier we współpracy z Siecią Świadomych Konsumentów z Czech (AMPI) oraz Fundacją EkoRozwoju (FER) z Polski.)
godz.14-15 – w sali
4. Czy warto mieć swój bank? O znaczeniu nasion dla nas wszystkich oraz o tym jak założyć i prowadzić własny bank nasion dla swojej wspólnoty żywnościowej opowie Danuta Nowak – współzałożycielka Zachodniosudeckiego banku Nasion w Ptasiej Dolinie, Domu Spotkań Twórczych
https://www.facebook.com/PtasiaDolina
godz.15-16
Godziny rozpoczęcia i zakonczenia podane sa orientacyjnie. To jest czas dla nas, na spotkania, rozmowy i wspólne przebywanie.
Piknik  realizowany jest w ramach projektu z funduszy UE: Erasmus+ 2019-1-HU01-KA204-061205
Food&More – Consumer education for food citizens, który realizowany jest przez Fundację EkoRozwoju w partnerstwie z organizacjami: TVE z Węgier, AMPI z Czech oraz Międzynarodową siecią URGENCI z siedzibą we Francji.
Na zdjęciu “moja społeczność żywnościowa” – część warsztatu w Ptasiej Dolinie. Warsztat inspirowany był metoda Lego Serious Play, dodaliśmy elementy przyrody.