Fundusze na zadrzewianie?

„Jak zdobyć fundusze na zadrzewianie – polskie doświadczenia” to pierwszy z zaplanowanych warsztatów dla wójtów, urzędników, administratorów infrastruktury oraz organizacji pozarządowych, który  odbył się on-line. Uczestnicy, nie tylko z regionu morawsko-śląskiego, dowiedzieli się o sposobach pozyskiwania środków na działania związane z zadrzewianiem wybranych terenów.

Drzewa odgrywają bardzo istotną rolę w ekosystemie, zwłaszcza tam, gdzie zniknęły z powodu intensywnego rolnictwa. Potrzeba kilku pokoleń, by z małych sadzonek wyrosły drzewa, które zaczną spełniać swoje funkcje i przynosić korzyści gospodarzom, a także tworzyć siedliska dla wielu zwierząt.

Stowarzyszenia z Czech i Polski już teraz podejmują szereg działań, by pomagać drzewom. My – tutaj w Poodří (Nadodrzu) – także w tej kwestii intensywnie działamy.

W drugiej części warsztatów o doświadczeniach związanych z ochroną drzew oraz różnych gatunków zwierząt żyjących w – i na  – drzewach, opowiadała Ewa Romanow-Pękal ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa Kwidzyn. Jej prezentację pod tytułem: „Drzewa, pachnica, ludzie – doświadczenia z Polski” możecie zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=z0PTgZ1mmms&t=14s