FARSZ – święto zrównoważonego żywienia

FARSZ czyli Festyn Amatorów i Reprezentantów Spożywczego Zrównoważenia jest o tym, co każdej i każdemu bliskie – o jedzeniu. Tym razem chodzi o to, żeby to jedzenie było dobre nie tylko dla nas, ale także dla klimatu i środowiska, a więc takie, które różne mądrale nazwą zrównoważonym.

 

FARSZ odbędzie się 21.08 w Parku Staszica (przy fontannie i kontenerze) w godzinach 14:00-19:00. Podczas Festynu na swoich stoiskach prezentować się będą inicjatywy społeczne działające w branży jedzeniowej oraz najbardziej ekologiczne z odwiedzonych przez nas warzywniaków, ale to nie wszystko! Zaplanowaliśmy dla Was także inne atrakcje:

  • Water track od wrocławskiego MPWiK
  • Pokaz gotowania zero waste w wykonaniu Adriana Purzyckiego, uczestnika programu Masterchef
  • Spektakl dziecięcej trupy cyrkowej z Czech
  • Koncert zespołu Under The Shower!

FARSZ to święto SZaMy, czyli Spożywczo Zrównoważonej Mapy, która będzie miała swoją premierę w trakcie wydarzenia. Przygotowany przez zespół młodzieżowych aktywistów Jadalnego Miasta Młodych prototyp mapy obejmuje trzy dzielnice Wrocławia – Nadodrze, Kleczków i Ołbin, a kategorie naniesionych przez nich miejsc to m.in.: ogrody społeczne, jadalne rośliny, ekowarzywaniaki i jadłodzielnie. Tego dnia stanie się ona dostępna dla wszystkich, będzie jednak systematycznie uzupełniana i ulepszana.

 

Wydarzenie wspiera Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, za co bardzo dziękujemy!

 

#OurFoodOurFuture #DEARprogramme #KupujOdpowiedzialnie #ekonsument

Impreza jest realizowana w ramach projektu “Our Food. Our Future”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Za treści tu przedstawione odpowiada Fundacja EkoRozwoju, poglądy w nich wyrażone niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.