“Było sobie drzewo” – katalog podsumowujący projekt.

 

Mamy przyjemność podzielić się z Państwem rezultatami półrocznego projektu “Było sobie drzewo”, którego owoce zebraliśmy i podsumowaliśmy w formie katalogu on-line. To pierwszy międzynarodowy projekt edukacyjny dla młodzieży, który od samego początku odbywał się w formule online.

Konfrontacja z nowymi wyzwaniami uruchomiła w grupie nowe potencjały i przerodziła się w spotkania pełne wzajemnych inspiracji, twórczości i wspólnej nauki.

Po miesiącach spotkań, prezentacjach, indywidualnych konsultacjach nasi uczestnicy przygotowali od podstaw trzynaście oryginalnych projektów, których celem jest podkreślenie wartości przyrodniczej oraz społecznej drzew. Projektu bazują na kreatywności i potencjale młodych autorów.

Katalog podsumowujący  projekt: “Było sobie drzewo” dostępny jest tutaj: https://bit.ly/3mqqREj

W gąszczu pytań o rolę drzew w skrupulatnie połączonym ze sobą systemie naszej Planety, odkrywaliśmy jak ważną rolę pełnimy my sami. Utwierdziliśmy się w sile jaką mamy jako jednostki i w mocy jaką tworzymy wspólnie. Szczegółowa praca nad projektami, pozwoliła uczestnikom podnieść poziom pewności siebie w zakresie przyszłych aktywności związanych ze zrównoważonym rozwojem, sztuką, ekspresją – w imię drzew i lepszego klimatu.

Mamy nadzieję, że projekt “Było sobie drzewo” będzie rósł, zapuszczając głębiej swoje korzenie i wypuszczając nowe gałęzie.

Chętnie przeprowadzimy dla Was warsztaty, podzielimy się naszą wiedzą i inspiracjami.

Zapraszamy do kontaktu!

Koordynator projektu: Agata Mazurkiewicz a.mazurkiewicz@fer.org.pl

 

Partnerzy projektu:
Fundacja Ladder Team
Instytut im. Jerzego Grotowskiego

 

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.