SERWIS: fer.org.pl nasz zespół skład obecny
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

11 listopada 2009
Cezary Grochowski

mala fotka

Jak mgnienie oka minęła dekada od czasu kiedy związałem się z Fundacją. Zaczęło się od stojaków. Dzięki Fundacji zostałem „wielkim budowniczym parkingów rowerowych”. W latach 96-2000 za pieniądze od sponsorów udało mi się postawić parkingi rowerowe w 1/3 wrocławskich szkół! A ponieważ nikt wtedy w Polsce po prostu nie umiał robić dobrych stojaków stałem się też producentem najlepszych w Polsce stojaków na rowery.
W między czasie, gdy tylko nauczyłem się "czegoś" (bo jako kształcony na Akademii Ekonomicznej technolog spożywczy nie od razu mogłem być przydatny) zaangażowałem się również w inne działania.


Od 98 roku prowadziłem  projekt "Zielona Brama", koncentrujący się na rozpowszechnianiu głównie za pomocą internetu, informacji ekologicznej i wspieraniu działań obywatelskich na rzecz środowiska, a także projekty związane z birdwatchin-giem i inny formami turystyki edukacyjnej. Mam doświadczenie we współpracy z mediami. Przez wiele lat byłem członkiem Zarządu Fundacji

Jako praktykujący rowerzysta miejski jestem mocno emocjonalnie i fizycznie zaangażowany w batalie o drogi rowerowe. Brałem czynny udział w opracowaniu koncepcji rozwoju tras rowerowych dla Wrocławia, Wrocławskim Okrągłym Stole Rowerowym, Koalicji „Rowerowy Wrocław”, jestem członkiem „Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej”.

Od przeszło 25 - choć absolutnie na to nie wyglądam, jestem wegetarianinem. Moje podstawowe hobby to nurkowanie na bezdechu, uwielbiam "nieekologiczne" narciarstwo zjazdowe, przez wiele lat praktykowałem Taj-chi i sztuki mantyczne.

Kontakt: c.grochowski@eko.org.pl

(nasz zespół, skład obecny )
  1. Krzysztof Smolnicki
  2. Monika Onyszkiewicz
  3. Piotr Tyszko-Chmielowiec
  4. Cezary Grochowski
  5. Sabina Lubaczewska
  6. Dorota Chmielowiec-Tyszko
  7. Monika Szyrmer
  8. Jakub Szymczak
  9. Anna Szmigiel-Franz
  10. Agnieszka Czuryło
prawa autorskie: TERRA login