SERWIS: fer.org.pl współpraca Dla firm szkolenia
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

11 listopada 2009
Inicjatywy proekologiczne dla biznesu

Propozycje dla firm. Jakie są kluczowe elementy strategii działania skutecznej 'zielonej firmy', co rzeczywiście działa, a co jest tylko marnowaniem czasu i pieniędzy? Dlaczego firmy nie potrafią rozróżnić zielonego CSR od PR? Jak efektywnie uruchomić wolontariat pracowniczy? Dowiedz się, co może zrobić biznes.

Birdwatching
Polska jest jednym z nielicznych krajów w Europie, w którym zachowało się tak wiele naturalnych ptasich siedlisk. Od Bieszczad, przez dolinę Biebrzy i Baryczy po wyspę Wolin rozciągają się wspaniałe tereny, gdzie można obserwować i fotografować naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzika przyroda i tysiące rzadkich już dziś gatunków ptaków przyciągają nie tylko miłośników birdwatchingu, ale też niedzielnych turystów, którzy chcą obcować z naturą i przeżyć fascynującą ptasią przygodę. Birdwatching najdynamiczniej rozwija się w Stanach Zjednoczonych i w zachodniej Europie. Królewskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w Wielkiej Brytanii liczy ponad milion członków. W Holandii obserwowaniem ptaków pasjonuje się ponad dwa miliony ludzi. W Polsce, choć miłośników ptaków wciąż przybywa do birdwatchingu przyznaje się zaledwie 7-10 tys. osób.
  • Imprezy integracyjne dla pracowników firm: bidrwatching, sadzenie lasów, odnawianie ścieżek dydaktycznych, akcje „Sprzątania świata”, „Dni Ziemi” .
Oil Peak – czyli jak ekologicznie jeździć. Cóż więc się będzie działo, kiedy zacznie brakować ropy - kiedy osiągniemy Oil Peak, a następnie ilość dostępnej nam energii zacznie maleć? Krótko mówiąc - najpierw zaczną rosnąć ceny ropy. Ceny energii są we wszystkim - towarach przemysłowych, rachunkach za ogrzewanie, żywności, transporcie... . Ludzie zaczną oszczędzać, przyjdzie recesja, nie mogący istnieć bez wzrostu oparty na długu system zacznie się załamywać... Załamanie gospodarki zbije ceny ropy - na pewien czas... Rzuć okiem dzisiaj, jutro na wiadomości w mediach - nie brzmi to znajomo..? Dodajmy jeszcze, że prawdopodobnie w latach 2005-2008 przebywaliśmy na szczycie wydobycia ropy i właśnie zaczął się spadek jej wydobycia...
  • Szkolenia i praktyczne warsztaty z eko jazdy dla firm organizowane są przy współpracy Polskiego Związku Automobilowego.
Zmiany klimatyczne – czyli jak oszczędzać energię. Skala zmian klimatu mogą wyprzedzać nawet najbardziej drastyczne przewidywania ostatniego raportu Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC). Analiza ostatnich, podlegających recenzji publikacji naukowych pokazuje, że wiele z najbardziej pesymistycznych prognoz IPCC staje się coraz bardziej prawdopodobne.
  • Szkolenia i praktyczne warsztaty z zakresu oszczędzania energii i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.
  • Fundacja EkoRowoju organizuje wydarzenia dla firm (np. imprezy integracyjne czy szkolenia) w standardzie zeroemisyjnym (carbon neutral). Kompensacja CO2 (offset carbon foot print) prowadzona jest przez zapewnienie nasadzeń drzew przy współpracy z Dyrekcjami Dróg i Lasami Państwowymi.
Programy eko CSR – czyli bądź przyjaznym sąsiadem. Projekty realizowane z udziałem wolontariatu pracowniczego firm na rzecz lokalnych społeczeństw. Do współpracy angażowane są samorządy, media i organizacje społeczne.
 
Zapraszamy do współpracy
 
prawa autorskie: TERRA login