SERWIS: fer.org.pl wiadomości archiwum
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

10 listopada 2009
KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE - TWOJE PIENIĄDZE KSZTAŁTUJĄ ŚWIAT!

mala fotka

W ramach projektu w semestrze letnim 2007/2008 przeprowadzimy warsztaty w 10 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa. Tematyka szkoleń obejmuje szeroko pojęte zagadnienie zrównoważonej konsumpcji, sprawiedliwego handlu, zdrowej żywności, rolnictwa ekologicznego, ekoznaków, recyklingu, zmian klimatycznych oraz idei społecznej odpowiedzialności biznesu.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły do zgłaszania się do koordynatorki projektu: Magdalena Grochowska, tel. 0605-55-89-95
magdag@eko.org.pl

Jednym z głównych działań projektu jest prowadzony przez naszą organizację Punkt informacyjno-edukacyjny. Jeśli jesteś uczniem, studentem, nauczycielem, dziennikarzem lub po prostu odpowiedzialnym konsumentem chcącym pogłębić swoją wiedzę – przyjdź/ zadzwoń/napisz do nas. Udzielimy Ci wszelkich informacji, poradzimy jak rozwiązać Twój konsumencki problem. Możesz też skorzystać z naszych materiałów edukacyjnych i biblioteczki wyposażonej w literaturę na temat zrównoważonej konsumpcji.

Punkt informacyjno-edukacyjny projektu działa w biurze organizacji, przy ul. Białoskórniczej 26 i jest czynny w środy w godzinach 10-18.
Dodatkowe informacje dostępne na stronie www.ekonsument.pl

Projekt realizowany jest w ramach kampanii Polskiej Zielonej Sieci „Kupuj Odpowiedzialnie! - Twoje pieniądze kształtują świat. Program aktywnej edukacji obywatelskiej połączony ze społeczną kampanią informacyjną". Kampania realizowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Środki Przejściowe” 2005.

(wiadomości, archiwum )
  1. KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE - TWOJE PIENIĄDZE KSZTAŁTUJĄ ŚWIAT!
  2. Zapraszamy na październikowy Ekojarmark
  3. 007 aktualności POLECAMY Pomożemy Ci zbudować parking rowerowy! EKOLOGIA w INTERNECIE Ekoturystyka – aktywna ochrona środowiska i zdrowia.
  4. Poszukujemy koordynatora projektów edukacyjnych
  5. Przekaż 1 procent podatku dla Doliny Baryczy
  6. Granty lokalne w dolinie Baryczy przyznane
  7. Europejski Tydzień Mobilności 16-22 września 2008
  8. Ekopaczka nagrodzona!
  9. Aukcja dla jodeł - do 18 listopada!
  10. Dobre praktyki w Polanicy
prawa autorskie: TERRA login