SERWIS: fer.org.pl wiadomości archiwum
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

25 marca 2011
Zapraszamy na wiosenną edycję Jarmarku Ekologicznego we Wrocławiu!

Od 9 do 22 kwietnia skwer koło katedry św. Marii Magdaleny we Wrocławiu obejmą we władanie lokalni artyści i rzemieślnicy, wytwórcy produkujący metodami przyjaznymi dla człowieka i środowiska oraz rolnicy ekologiczni. Sery z mleka koziego, miody, przetwory z owoców i warzyw, chleby na zakwasie, ekologiczne jajka, ciasta, nalewki - to tylko niektóre z produktów, które można będzie kupić prosto od producenta. Nie zabraknie także ręcznie robionej biżuterii, ceramiki czy też szkła artystycznego.

Imprezy towarzyszące

Już w sobotę 9 kwietnia zamienimy odpady na bilety do instytucji kultury podczas akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady. W weekendy chętni będą mogli spróbować swoich sił w licznych warsztatach rękodzieła w ramach festiwalu Wy – Twórczość. 16 i 17 kwietnia zapraszamy na spacer po ulicy Szewskiej – akcja SPLOT Szewska zamieni to spokojne na co dzień miejsce, w tygiel kultury i sztuki. 
 
A już 16 kwietnia w katedrze św. Marii Magdaleny wrocławska premiera HD filmu Rytmy Natury w Dolinie Baryczy, porywającej opowieści o bogactwie przyrodniczym największej w Europie krainy stawów. Po pokazie spotkanie z autorem zdjęć - Arturem Homanem.
 
Organizatorem Jarmarków Ekologicznych jest Fundacja EkoRozwoju. Poszczególne działania realizowane są w partnerstwie z Gminą Milicz, Stowarzyszeniem eMSA, Fundacją Rękodzieła Flafi, Wrocławską Inicjatywą Rowerową oraz parafią św. Marii Magdaleny. Wspiera nas również PSS Feniks.
 
Szczegółowy program warsztatów i imprez towarzyszących na www.ekojarmark.pl – cały czas aktualizujemy kalendarz!
 
(wiadomości, archiwum )
  1. Druk książki *Zrównoważona energia* - zapytanie ofertowe
  2. Zamień Odpady na Kulturalne Wypady już 9 kwietnia!
  3. Zapraszamy na wiosenną edycję Jarmarku Ekologicznego we Wrocławiu!
  4. Jarmarki Ekologiczne we Wrocławiu
  5. Zaproszenie na konferencję Razem dla Środowiska
  6. Mikołajkowe warsztaty dla Małych i Dużych
  7. Film Rytmy Natury nagrodzony!
  8. Międzynarodowa konferencja Strażnicy Natury 2000 we Wrocławiu
  9. Szpaler lip w Siechnicach posadzony
  10. Ministerstwo Środowiska zaprasza na konferencję
prawa autorskie: TERRA login