SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2016
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

08 marca 2016
Zapraszamy od 16 do 25 marca na Szewską we Wrocławiu!

mala fotka

Wiosna we Wrocławiu nie mogłaby się rozpocząć bez EkoJarmarku – już od 15 lat jednym z jej pierwszych zwiastunów jest barwny korowód lokalnych wytwórców żywności, rzemieślników i spółdzielców, którzy przybywają na plac przy Szewskiej, by zaprezentować bogatą ofertę swoich produktów.

W tym roku okoliczności wielkanocnej edycji EkoJarmarku są wyjątkowe, ponieważ swój srebrny jubileusz – 25-lecie działalności świętuje organizator imprezy, Fundacja EkoRozwoju.

Misją Fundacji są działania na rzecz Natury i człowieka, czego doskonałym wyrazem jest organizowany od 15  lat Jarmark Ekologiczny we Wrocławiu. Cykliczny przegląd produktów regionalnego rolnictwa i rzemiosła to realizacja jednego ze strategicznych celów Fundacji, jakim jest promocja zrównoważonego stylu życia oraz lokalnej przedsiębiorczości, rozwijanej w oparciu o metody przyjazne dla ludzi i środowiska naturalnego. EkoJarmark przyciąga również wystawców zagranicznych, dla których wartości te stanowią istotny punkt odniesienia.

Ambasadorką dokonań i symbolem jubileuszu Fundacji podczas wiosennej edycji Jarmarku będzie tym razem zielononóżka kuropatwiana. Jej triumfalny powrót do wiejskich zagród w Polsce jest jednym z największych osiągnięć Fundacji EkoRozwoju, która w 2002 roku rozpoczęła  program upowszechniania i zwiększania populacji tej rasy zagrożonej jeszcze niedawno wyginięciem.
Zielononóżka – szeroko rozpowszechniona w Polsce w okresie międzywojennym – nie jest w stanie żyć w wielkich stadach i znosić jaj w ciasnych hangarach bez dostępu do wybiegu i światła słonecznego. Jej hodowli sprzyjają natomiast warunki chowu wolnowybiegowego, w gospodarstwach ekologicznych i agroturystycznych, które stanowią zarazem naturalną bazę wystawców EkoJarmarku i są gwarancją wysokiej jakości produktów.

Co w tej edycji?
EkoJarmark na placu przy Szewskiej to znakomita okazja – zarówno dla mieszkańców Wrocławia, jak i turystów – do nabycia unikatowych produktów i bezpośredniego spotkania z rolnikami czy rzemieślnikami, którzy chętnie opowiadają o tajnikach swojej pracy. Podczas tegorocznej wiosennej edycji na jarmarcznych stoiskach pojawiają się m.in. rękodzielnicze artefakty sztuki ludowej, oryginalne worki na pieczywo, ręcznie wykonane maskotki i poduszki z wkładem antyalergicznym, domki dla owadów oraz węgierskie smakołyki czy kresowe delicje. Tradycyjnie nie zabraknie także bogatej palety naturalnych kosmetyków, ziół, przypraw i polskich win ekologicznych. Uczestnicy Ekojarmarku będą mogli ponadto wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez wystawców i partnerów imprezy. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej www.ekojarmark.pl oraz profilu www.facebook.com/Ekojarmark
 

(wiadomości, 2016 )
  1. Przegląd filmowy "Zmiany klimatu-Społeczność-Przyszłość"
  2. Zapraszamy od 16 do 25 marca na Szewską we Wrocławiu!
  3. Zapraszamy na Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni
  4. Wyniki ogólnopolskiego społecznego monitoringu standardów zarządzania zielenią - Zaproszenie
  5. Koniec lata to nie koniec świata!/ Eko Jarmark we Wrocławiu
  6. Nasza Fundacja świętuje w tym roku 25 - lecie, a my wraz z nią!
  7. Zajęcia z zakresu Edukacji Globalnej - REKRUTACJA!
  8. warsztaty „Obywatel na straży drzew” w Łodzi
  9. Warsztaty „Obywatel na straży drzew” w Opolu
  10. Warsztaty „Obywatel na straży drzew” we Wrocławiu
prawa autorskie: TERRA login