SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2015
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

05 sierpnia 2015
Laba w EkoCentrum - niedziela 09.08.2015

mala fotka

 

 

 

 

 

 

 

 

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do EkoCentrum na LABĘ w pełnym tego słowa znaczeniu. W programie warsztaty dla dzieci, muzyka, jedzenie i inne atrakcje.

Niedzielne DIY w Ekocentrum - BROSZKI z foliówek/ godz. 11:00 - 15:00

Gniazdko i Fundacja EkoRozwoju serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, którzy spędzają niedzielne przedpołudnie we Wrocławiu, na twórcze spotkanie do EkoCentrum Wrocław.

Już 09 sierpnia od godz.11:00 do godz.15:00 będziemy działać z reklamówkami/foliówkami, które zostaną przerobione na nietuzinkowe, upcyklingowe broszki!

Podczas warsztatów zapoznamy uczestników z możliwościami, jakie dają nam kolorowe, wszędobylskie reklamówki. Pokażemy to i owo ;)

Wstęp wolny - ale żeby móc wziąć udział w zajęciach trzeba ze sobą przynieść KOLOROWE REKLAMÓWKI (mamy za mało) i ŻELAZKO (jeśli ktoś nie ma żelazka to bez tragedii - jakoś sobie poradzimy ;), ale jeśli ktoś posiada, to prosimy wziąć ze sobą).

Zajęcia są dla dorosłych (praca z gorącym żelazkiem!)

Wstęp wolny!

Zapisy - hogatalos@gmail.com - ilość miejsc ograniczona !

Finał gry miejskiej LABA w mieście BRESLAU, godz. 15:00

Chcecie wykąpać się w basenie, stawie, nawet rzece w samym centrum miasta? Okej, da się zrobić! Pospacerować po parku pełnym tajemnic, posiedzieć w ogrodzie z tysiącami gatunków niespotykanych roślin, piknikować na nabrzeżu? Nie ma problemu! Pójść do niemego kina, teatru albo salonu osobliwości? Jasne - w Breslau zrelaksować się, odpoczywać, ZAŻYWAĆ LABY można na tysiąc różnych sposobów. Jakich? Tego będziecie już musieli dowiedzieć się sami...

„Laba w mieście Breslau” to gra miejska realizowana w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016, podążająca śladami najpopularniejszych w przedwojennym Wrocławiu miejsc rekreacji i zabawy.

9 sierpnia postawimy przed zawodnikami tylko jedno zadanie: wypocząć za wszystkie (choć przede wszystkim dawne) czasy. By to osiągnąć, będą musieli w błyskawicznym tempie zaznajomić się z ulubionymi rozrywkami breslauerów oraz miejscami, w których się im oddawali. Na kolejnych stacjach na uczestników będą czekały zadania sprawdzające ich wiedzę, orientację w mieście, a także zręczność i gotowość do podejmowania wyzwań.

Która drużyna zrelaksuje się po mistrzowsku i jako pierwsza dotrze do mety?

Finałem "Laby w mieście Breslau" będzie piknik w EkoCentrum Wrocław, podczas którego, oprócz wspólnego relaksu przy muzyce znanego z z anteny Radia RAM oraz Radia Wrocław Kultura - Maćka Przestalskiego i zabawy w zapomiane gry podwórkowe, zaprosimy do wzięcia udziału w warsztatach i spotkaniach.

Świetne jedzenie będą serwowały Wam wrocławskie kolektywy kulinarne (szczegóły wkrótce), a kawę z naciskiem na mrożoną ETNO CAFE (kawa najlepszego pochodzenia, słodkości i przekąski - https://www.facebook.com/ETNO.CAFE).

O 15.00 wystartują również warsztaty „Skwery Breslau” dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które poprowadzi Aleksandra Ola Solińska

O 18:00 zapraszamy również na wykład "Natura w mieście" przedstawicieli Umweltzentrum Dresden e.V. - Stefana Mertensköttera, Rainera Pietrusky'ego oraz Marka Libschera.

Po pikniku zapraszamy na pokaz „Kina Na Dachu” do Muzeum Współczesnego Wrocław.

ZAPISY: http://miastomovie.pl/gra-miejska/

PARTNERZY

  • EkoCentrum Wrocław,
  • Uniwersytet Wrocławski: Pracownia Badań Pejzażu Dźwiękowego

Projekt realizowany jest przez Wrocławska Fundacja Filmowa w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016 (http://wroclaw2016.pl/mikrogranty/)

(wiadomości, 2015 )
  1. Laba w EkoCentrum - niedziela 09.08.2015
  2. Lipcowe atrakcje w EkoCentrum
  3. Akcja Zaadoptuj ptasią budkę
  4. Rekrutacja na zajęcia w ramach działania Naturalnie Aktywni
  5. Rekrutacja na zajęcia w ramach projektu ZIELONA EDUKACJA
  6. Zaproszenie na spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni
  7. Dzień Kobiet w EkoCentrum. Świętujemy jak chcemy!
  8. Jeż swój zwierz - zaproszenie na warsztaty edukacyjne dla szkół!
prawa autorskie: TERRA login