SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2015
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

30 listopada 2015
Aukcja dla Drzew / Noc Nadodrza w EkoCentrum (12 XII)

Aukcja Dla Drzew

12 grudnia  zapraszamy serdecznie do udziału w Aukcji dla Drzew – beneficie, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie naszej działalności w 2016 roku: akcje ekoedukacyjne, promocję ruchu rowerowego, walkę ze smogiem, ochronę istniejących zadrzewień oraz nowe nasadzenia.

Będziemy zaszczyceni i wdzięczni za każdą formę wsparcia naszych wysiłków. Chcemy wykorzystać to, co każdy z nas ma najlepszego. Na aukcji zamierzamy wystawić przedmioty (płyty, książki, sprzęty, dzieła sztuki, usługi, kupony rabatowe i wszelkie inne precjoza) otrzymane od naszych sympatyków i darczyńców. Każda rzecz przekazana na omawiany cel zostanie opisana i wystawiona na sprzedaż, sprawiając radość kupującemu oraz nam wszystkim, którzy skorzystają na poprawie jakości życia w mieście, dzięki drzewom, czystszemu powietrzu i odpowiedzialnym, proekologicznym postawom jego mieszkańców :)

►►► Dlaczego prosimy o pomoc? ◄◄◄

Aby działać jeszcze prężniej oraz docierać do coraz większego grona tych, którym harmonijny rozwój w zgodzie z naturą leży naprawdę na sercu, potrzebujemy środków finansowych, ponieważ nie wszystkie realizowane przez nas działania jesteśmy w stanie opłacić z otrzymywanych dotacji. Dodatkowe środki zwiększą naszą niezależność i skuteczność: za otrzymane pieniądze posadzimy i ochronimy we Wrocławiu jeszcze więcej drzew oraz przeprowadzimy dodatkowe zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów.

Jeśli chciałbyś / chciałabyś przekazać swoją grafikę/zdjęcie/rzeźbę etc. na potrzeby naszej aukcji, napisz lub zadzwoń do nas. Możesz nas także odwiedzić w naszej siedzibie, czyli w EkoCentrum Wrocław.

Fundacja EkoRozwoju / EkoCentrum Wrocław   
ul.św.Wincentego 25 A,C
tel/fax: 71-343-60-35
ekocentrum@eko.org.pl

Koordynatorki wydarzenia:
Katarzyna Zaremba
Monika Onyszkiewicz

►►► Dlaczego warto nas wesprzeć? ◄◄◄

Jesteśmy znani z działań na rzecz lokalnych społeczności i przyrody, której jesteśmy częścią. We Wrocławiu można o nas usłyszeć dzięki organizowanym od ponad 15 lat EkoJarmarkom (Jarmarki Ekologiczne), zajęciom edukacyjnym w EkoCentrum Wrocław, działaniom na rzecz walki ze smogiem, promocji ruchu rowerowego (Rowerowy Wrocław) i ochrony drzew (Drogi dla Natury).

W skali ogólnopolskiej możemy się pochwalić modelowym i kompleksowym programem na rzecz ochrony przydrożnych alej i zagrożonych gatunków zwierząt, poczynając od kury zielononóżki, przez piękne motyle, takie jak niepylak apollo czy przeplatka maturna, a na chrząszczu zwanym pachnicą dębową kończąc. Choć zdarza się nam tonąć w segregatorach, papierach i tabelkach, nigdy nie przesłania to naszej prawdziwej natury: wierzymy w to, co robimy i robimy to naprawdę z pasją!

►►► Imprezy towarzyszące ◄◄◄

Wieczorna Aukcja Dla Drzew, organizowana w ramach świątecznej Nocy Nadodrza będzie kulminacją dnia pełnego atrakcji: warsztatów, koncertów i smakołyków:

14:00 – 18:00 ★•.•BADZIKI DLA DRZEW•.•★

Podczas warsztatów będziecie mieli niepowtarzalną okazję stworzenia własnego „badzika” (ang. badge – przypinka, plakietka, znaczek na agrafce), związanego z tematycznie z naszą Aukcją Dla Drzew. Każdy, kto zechce nas odwiedzić w czasie zajęć, otrzyma odpowiednie materiały i fachową pomóc, dzięki której zaprojektuje oryginalny gadżet wedle własnego gustu.

18:30 – 19:00 ★•.•KONCERT PIEŚNI UKRAIŃSKICH•.•★

Zespół Śpiewaczek Miejskich „Zdrada Osiedla”, pracujący pod kierunkiem Jurija Pastuszenki, na moment przed rozpoczęciem Aukcji Dla Drzew wykona dla gości EkoCentrum koncert tradycyjnych pieśni ukraińskich dbając o zgodność z lokalnymi tradycjami wokalnymi.

Dołącz do grona zaproszonych na profilu wydarzenia na FB.

(wiadomości, 2015 )
  1. Zbiórka dla Drzew / Podziękowania i plany działań
  2. Więcej niż Energia / Konferencja (15 XII)
  3. Koszty smogu / Seminarium (10 XII)
  4. Aukcja dla Drzew / Noc Nadodrza w EkoCentrum (12 XII)
  5. Zapraszamy na Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni
  6. Aktywna młodzież - czyste środowisko
  7. Festiwal Odloty / 10 października 2015
  8. Zapraszamy na EkoJarmark/ WARSZTATY
  9. Zapraszamy na Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni
  10. Delegacja mołdawska na Dolnym Śląsku
prawa autorskie: TERRA login