SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2015
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

30 września 2015
Zapraszamy na EkoJarmark/ WARSZTATY

mala fotka

W piątek i sobotę zapowiada się piękna pogoda. Spędźcie ten czas z nami na Ekojarmarku! To niepowtarzalna szansa na stworzenie zielonych granatów, czyli nasiennych bomb, dzięki którym zazielenicie swoje otoczenie. Będzie można także  ufilcować ozdoby wraz z Gałgankostwo BoguMiły, zakręcić zielonym kołem fortuny czy... zaadoptować pszczołę. Na łasuchów czekają m.in wegetariańskie krokieciki z budki "Smacznego", grecka chałwa lub baklawy od Tudel Patisserie oraz gofry od ekipy Gofreak.

 
PROGRAM:
 
02.10 / 11:00 - 15:00 Zielone Koło Fortuny
 
Sprawdź swoją wiedzę na temat ekologii, przyrody w mieście, a także sposobów dbania o czystość w mieście. Odpowiedzi mogą nie być tak oczywiste jak Ci się wydaje. Na śmiałków, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania czekać będą upominki – niespodzianki.
 
Zajęcia finansowane przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl  w ramach projektu "Zielona Edukacja - zajęcia edukacyjne w EkoCentrum Wrocław"
 
02.10 / 11:00 - cały dzień Akcja Zaadoptuj Pszczołę/ Greenpeace
 
W Polsce brakuje badań naukowych dotyczących owadów zapylających - a przecież nie da się im dobrze pomagać, nie mając odpowiedniej wiedzy. Wspólnie możemy to zmienić i odwdzięczyć się pszczołom za ich ciężką pracę. One od tysięcy lat pracują na naszą korzyść.
 
Dołącz do roju i weź udział w działaniach, które poprawiają los zapylaczy w Polsce. Wspólnie będziemy je liczyć, sprawdzimy jak się mają, a także jak wpływa na nie środowisko i działalność człowieka. W prosty sposób możesz pomóc polskim zapylaczom. ADOPTUJ PSZCZOŁĘ!
 
 
02.10  / 12:00 - 16:00 Miejski Ogrodnik
 
Zielone granaty zwane też nasiennymi bombami, sadzenie aromatycznych ziół i nasion we własnoręcznie ozdobionych recyklingowych donicach. Wstęp wolny ! Miejski Ogrodnik zaprasza
 
Zajęcia finansowane przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl w ramach projektu "Zielona Edukacja - zajęcia edukacyjne w EkoCentrum Wrocław"
 
3.10/ 14:00 – 18:00 Filcowanie z BoguMiłą
 
Filcowanie to jedna z najstarszych metod tworzenia tkanin, a ostatnio modnych gadżetów i małych dzieł sztuki. To zarazem świetny sposób na relaks. Rozpocznij swoją przygodę z tą kreatywną techniką i opuść Ekojarmark z własnoręcznie wykonanym cackiem.
 
 
Do zobaczenia na Ekojarmarku!
(wiadomości, 2015 )
  1. Zbiórka dla Drzew / Podziękowania i plany działań
  2. Więcej niż Energia / Konferencja (15 XII)
  3. Koszty smogu / Seminarium (10 XII)
  4. Aukcja dla Drzew / Noc Nadodrza w EkoCentrum (12 XII)
  5. Zapraszamy na Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni
  6. Aktywna młodzież - czyste środowisko
  7. Festiwal Odloty / 10 października 2015
  8. Zapraszamy na EkoJarmark/ WARSZTATY
  9. Zapraszamy na Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni
  10. Delegacja mołdawska na Dolnym Śląsku
prawa autorskie: TERRA login