SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2015
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

17 września 2015
Zapraszamy na Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni

mala fotka

W imieniu Miasta Wrocławia i Fundacji EkoRozwoju serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni, które odbędzie się 29.09.2015 w godz. 14-16.00 we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, ul. Legnicka 65 Wrocław.

 
Na spotkaniu chcielibyśmy kontynuować dyskusję na tematy sformułowane wcześniej przez GDS i tym razem skoncentrować się na zagadnieniach związanych z gromadzeniem informacji o drzewach i zieleni (decyzji na wycinkę, zabiegach pielęgnacyjnych, naturalnych zniszczeniach, etc.), które ułatwiałyby z jednej strony sprawne zarządzanie zielenią w mieście, a z drugiej komunikację z mieszkańcami. Chcielibyśmy spytać przedstawicieli Miasta o plany w tym temacie, ale też podzielić się naszymi doświadczeniami w tym zakresie.
 
Proponujemy następujące punkty programu:
 
1/ Podsumowanie dyskusji z poprzedniego spotkania dotyczącej informowania i komunikacji z mieszkańcami w temacie zieleni (5 min),
 
2/ Prezentacja wyników przeprowadzonego przez Fundację EkoRozwoju badania decyzji na wycinkę drzew w 2012 i 2013 roku (analiza statystyczna i przestrzenna obejmująca także aspekt nasadzeń kompensacyjnych)– jako przyczynek do dyskusji nad strategicznym zarządzaniem zielenią w mieście (15 min) – dyskusja, wnioski i rekomendacje na przeszłość (45 min)
 
3/ Dyskusja na temat uruchomionego przez Urząd Miasta narzędzia informowania o wydanych decyzjach na usunięcie drzew i krzewów (mapa tematyczna na SIP Wrocław) w celu zebrania Państwa opinii, uwag, rekomendacji (link do strony: http://gis.um.wroc.pl/imap/?gpmap=gpDecyzjeWSR) (45 min)
 
4/ ustalenie tematu na kolejne spotkanie (5-10 min)
 
 
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 22.09.2015 na adres mailowy: m.berezowska@eko.org.pl
(wiadomości, 2015 )
  1. Zbiórka dla Drzew / Podziękowania i plany działań
  2. Więcej niż Energia / Konferencja (15 XII)
  3. Koszty smogu / Seminarium (10 XII)
  4. Aukcja dla Drzew / Noc Nadodrza w EkoCentrum (12 XII)
  5. Zapraszamy na Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni
  6. Aktywna młodzież - czyste środowisko
  7. Festiwal Odloty / 10 października 2015
  8. Zapraszamy na EkoJarmark/ WARSZTATY
  9. Zapraszamy na Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. Zieleni
  10. Delegacja mołdawska na Dolnym Śląsku
prawa autorskie: TERRA login