SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2014
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

12 września 2014
Dzień Herbaty w Tkibuli już 21 września!

mala fotka

Ręcznie zbierana herbata, produkty lokalne i pamiątki, koncert folklorystycznej Mandili oraz warsztaty i animacje dla dzieci – to wszystko czeka na Was podczas Dnia Herbaty, który odbędzie się 21 września w malowniczej scenerii klasztoru w Gelati (Gruzja), między godziną 11.00 a 16.00.

Celem Dnia Herbaty jest prezentacja tradycji i producentów z regionu Tkibuli. Goście  będą mieli okazję  spróbować i zakupić znakomitą, tkibulską herbatę, kasztanowe i akacjowe miody oraz inne tradycyjne produkty z regionu. Nie zabraknie także rękodzieła i pamiątek.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego spędzenia Dnia Herbaty w Gelati!

-------------------------------------------------------------------------------------------
// WYDARZENIA ARTYSTYCZNE

Dzień Herbaty uświetni występ grupy folkowej "Mandili". W czasie trwania imprezy lokalni artyści rękodzieła będą na oczach widzów przygotowywać pamiątki i ozdoby (np. torby w stylu rustykalnym) zgodne ze wzorami charakterystycznymi dla Okriby, które będzie można na miejscu zakupić po okazyjnych cenach.

// PRODUKTY LOKALNE

Podczas jarmarku będzie mogli zakupić nie tylko bohaterkę tego dnia – tkibulską herbatę, ale także miód kasztanowy i akacjowy, świeże masło, domowy biały ser, białe i czerwone wino z Okriby,  słodka churkchela, sos tkemali, suszone owoce i domowe dżemy. 

// PODUCENCI

Większość produktów wytwarzanych, dostępnych na jarmarku, wytwarzanych jest przez członków lokalnego stowarzyszenia Okriba, kooperatywy producentów herbaty Tradycja oraz innych małych przedsiębiorców z regionu. Podczas wrześniowego święta  będzie można zapoznać się również z ofertą domów gościnnych w regionie.

// PARTNERZY

Impreza organizowana wspólnymi siłami przez polską Fundację EkoRozwoju, gruzińską Fundację Rozwoju Tkibuli oraz Stowarzyszenie "Nowa Okriba".  Projekt został sfinansowany w ramach Programu

Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w regionie RITA”, realizowanego przez Fundacja Edukacja dla Demokracji.

(wiadomości, 2014 )
  1. Klub Dziupla startuje w nowym roku!
  2. Grudzień w EkoCentrum
  3. Dzieci Kampali – zrównoważony rozwój oczami Ugandyjki Cissy Nakabugo
  4. Tydzień Edukacji Globalnej - startujemy!
  5. Konferencja Czynna ochrona owadów - zaproszenie
  6. Tydzień Edukacji Globalnej w EkoCentrum Wrocław
  7. Naturalne sąsiedztwo - zapraszamy do udziału w projekcie!!
  8. Otwarte Klatki i Strażnicy Natury - zapraszamy na szkolenie!
  9. Dzień Herbaty w Tkibuli już 21 września!
  10. Wernisaż wystawy „Słodko-gorzkie smaki świata”
prawa autorskie: TERRA login