SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2014
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

21 listopada 2014
Dzieci Kampali – zrównoważony rozwój oczami Ugandyjki Cissy Nakabugo

mala fotka

 

Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa oraz Fundacja EkoRozwoju zapraszają na spotkanie w Ekocentrum na wrocławskim Nadodrzu z Ugandyjką Cissy Nakabugo w czwartek 27 listopada o godz. 18. Tematem spotkania będzie Uganda, ten stosunkowo niewielkim kraju leżącym w Afryce Wschodniej i jej mieszkańcy. Zastanawiać się będziemy nad tym: jak wygląda życie dzieci na ulicach Kampali?  co robić by w sposób zrównoważony poprawić ich los? jak bronić praw dziecka w kraju ogarniętym konfliktami wewnętrznymi i ubóstwem?
 
Cissy Nakabugo jest koordynatorką programów w diecezji Kiyinda-Mityana kierowanych do dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Realizuje programy opieki społecznej koncentrujące się na edukacji szkolnej dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem oraz programy gwarantujące podstawowe środki do życia dla członków ich rodzin. Grupy docelowe tych działań to często rodziny dotknięte wirusem HIV, rodziny, gdzie jedno z rodziców nie żyje, dzieci zakażone wirusem HIV lub rodziny, w których występuje niepełnosprawność rodziców. Tematy, w których specjalizuje się Cissy Nakabugo to zrównoważony rozwój oraz prawa dzieci i ich ochrona.
 
Cissy Nakabugo przybędzie do Polski by spotkać się w ramach TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ z dziećmi i opiekunami wrocławskich przedszkoli, którzy biorą udział w projekcie „Edukacja globalna dzieci zmienia nasz świat” realizowanym przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa.

Spotkanie będzie otwarte dla publiczności i bezpłatne, tłumaczone na język polski. Dodatkowo zapraszamy na afrykańskie przekąski (fair trade).
 
Fundacja EkoRozwoju ul. Św.Wincentego 25A, 50-252 Wrocław
27 listopad 2014 (czwartek), godz. 18.
 
WSTĘP WOLNY

 

(wiadomości, 2014 )
  1. Klub Dziupla startuje w nowym roku!
  2. Grudzień w EkoCentrum
  3. Dzieci Kampali – zrównoważony rozwój oczami Ugandyjki Cissy Nakabugo
  4. Tydzień Edukacji Globalnej - startujemy!
  5. Konferencja Czynna ochrona owadów - zaproszenie
  6. Tydzień Edukacji Globalnej w EkoCentrum Wrocław
  7. Naturalne sąsiedztwo - zapraszamy do udziału w projekcie!!
  8. Otwarte Klatki i Strażnicy Natury - zapraszamy na szkolenie!
  9. Dzień Herbaty w Tkibuli już 21 września!
  10. Wernisaż wystawy „Słodko-gorzkie smaki świata”
prawa autorskie: TERRA login