SERWIS: fer.org.pl wiadomości 2014
 
KALENDARZ WYDARZEŃ
 

17 listopada 2014
Tydzień Edukacji Globalnej - startujemy!

mala fotkaWarsztatami dla dzieci otwieramy Tydzień Edukacji Globalnej. Przed nami pokazy filmów Córki Delty Nigru i Palestyna od Kuchni, opowieść o Sprawiedliwym Handlu, globalne gry i zabawy dla dzieci, a także dzień pełen Indii - tańca, ruchu, smaków i emocji.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!!

•    17.11.2014, godz. 17:00

Chińskie marionetki - warsztaty recyklingowe dla dzieci

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty recyklingowe, podczas których każdy uczestnik będzie miał okazję wykonać marionetkę charakterystyczną dla Chińskiego Teatru Cieni.

•    17.11.2014, godz. 17:00

Afrykańskie maski - warsztaty recyklingowe dla dzieci

Dowiemy się, w co bawią się dzieci w Senegalu czy w Tunezji, jak spędzają wolny czas i czy te zabawy różnią się od zabaw w Polsce. Dodatkowo będzie można własnoręcznie wykonać afrykańską maskę z plastikowej butli w trakcie warsztatów recyklingowych prowadzonych przez animatorki z WSS Gniazdko. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami!

 

•    20.11.2014, godz. 18:00

Córki Delty Nigru – pokaz filmu

Córki Delty Nigru to intymny filmowy obraz życia codziennego w tym roponośnym regionie, w którym pomimo przeciwności losu udaje się wiązać koniec z końcem i rozwijać lokalną społeczność. W tle ich osobistych historii rozgrywa się walka z zanieczyszczeniem środowiska i problemami z powszechnym łamaniem praw człowieka. Film podkreśla też siłę i odporność zwykłych kobiet przeciwstawiających się niesprawiedliwościom stanowiącym ich codzienność. Kobiety z Delty Nigru nawigują na jej niespokojnych wodach i przejmują odpowiedzialność za własny los.

Nagrody: 2013: MFF Feministyczny Londyn – najlepszy dokument, MFF La Femme – najlepszy dokument, MFF Abudża – najlepszy dokument

Tytuł oryginalny: Daughters of the Niger Delta, Reżyseria: Mind Nigeria, Zdjęcia: Anthonia Sherry Dimkpa, Bogofanyo Inengibo, Adibalakumo Nain

Wydarzenie na Facebooku

 

•    21.11.2014, godz. 18:00

Po drugiej stronie tabliczki czekolady. Opowieść o Sprawiedliwym Handlu – Borys Bińkowski opowie o idei Sprawiedliwego Handlu, o spotkaniach z rolnikami zrzeszonymi w kooperatywach w różnych częściach świata, a przede wszystkim o kilku drobiazgach, które mogą sprawić, że będziemy żyć w lepszym świecie. Będzie smacznie.

Borys Bińkowski jest badaczem stosunków społecznych i gospodarczych w krajach Południa. Swoje badania prowadzi w terenie, podróżując do rolników w różnych częściach świata, niejednokrotnie z całą rodziną. Jest współzałożycielem Szczypty Świata - firmy z misją, działaczem na rzecz Fair Trade. W wolnych chwilach kieruje Festiwalem Kultur Świata im. Tony'ego Halika

Wydarzenie na Facebooku

 

•    22.11.2014, godz. 14:00 – 19:00

Indie w EkoCentrum - w programie warsztat i pokaz hinduskiej sztuki walki Kalarippayyatu, warsztat tańca bharatanahyam, warsztaty recyklingowe dla dzieci oraz opowieści o Indiach - tradycjach i zwyczajach. Warsztaty poprowadzą Justyna Rodzińska-Nair, współzałożycielka Studio Kalari oraz Agnieszka Kapelko z zespołu Mayura.

Prosimy o zabranie ze sobą wygodnych strojów do ćwiczeń.

Słoń indyjski - recyklingowe warsztaty dla dzieci, godz. 14:00 - 16:00

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz dorosłych na recyklingowe warsztaty ze Słoniem Indyjskim w roli głównej. W trakcie zajęć powstaną recyklingowe indyjskie słonie zajmujące specjalne miejsce w religijnej i codziennej kulturze Indii.

Zapoznamy się z różnymi technikami tworzenia słoni z surowców wtórnych - będzie collage i słonie przestrzenne a także słonie breloki i broszki. Bedzie megakolorowo, orientalnie i bardzo twórczo !! Animację prowadzi Klub Gniazdko.

Szczegółowy program wkrótce na www.ekocentrum.org.

Wydarzenie na Facebooku

 

•    23.11.2014

- godz. 13:00 – 17:00 – Gramy globalnie
Czym jest wirtulalna woda i ile jej zużywasz każdego dnia? Ile kilometrów musi pokonać jedzenie, żeby dotrzeć na Twój stół?  Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi wspólnie podczas gier i zabaw w EkoCentrum! Zapaszamy dzieci, młodzież, dorosłych - całe rodziny!

Staniemy się na chwilę globalnymi reporterami, którzy przemierzać będą Ugandę, Tanzanię i Etiopię. Zakręcimy też kołem fortuny - każdy będzie mógł przetestować swoją wiedzę na tematy globalne i wygrać nagrodę niespodziankę! A oprócz tego gry, zabawy i warsztaty.

Nie zabraknie też pysznej kawy i gorącej czekolady - oczywiście ze Sprawiedliwego Handlu!

Wydarzenie na Facebooku

 

- godz. 18:00 – 20:00  – Palestyna od Kuchni
Film Palestyna od kuchni opowiada historie Palestyńczyków z różnych części Zachodniego Brzegu, którzy angażując się w uprawę, produkcję, gotowanie jedzenia podtrzymują tradycyjny wymiar palestyńskiego sposobu życia, a także stawiają opór izraelskiej okupacji.

Po filmie zapraszamy do rozmowy na temat sytuacji w Palestynie oraz sposobów, w jaki polskie organizacje wspierają rozwój inicjatyw społecznych na tamtych obszarach. Gościem spotkania będzie Agata Ferenc ze Stowarzyszenia Nomada.

Wydarzenie na Facebooku

 

Działania realizowane są w ramach projektu "Smaki i kolory świata", który Fundacja EkoRozwoju realizuje ze środków programu Polskiej Pomocy Rozwojowej finansowanego przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych. www.polskapomoc.gov.pl

(wiadomości, 2014 )
  1. Klub Dziupla startuje w nowym roku!
  2. Grudzień w EkoCentrum
  3. Dzieci Kampali – zrównoważony rozwój oczami Ugandyjki Cissy Nakabugo
  4. Tydzień Edukacji Globalnej - startujemy!
  5. Konferencja Czynna ochrona owadów - zaproszenie
  6. Tydzień Edukacji Globalnej w EkoCentrum Wrocław
  7. Naturalne sąsiedztwo - zapraszamy do udziału w projekcie!!
  8. Otwarte Klatki i Strażnicy Natury - zapraszamy na szkolenie!
  9. Dzień Herbaty w Tkibuli już 21 września!
  10. Wernisaż wystawy „Słodko-gorzkie smaki świata”
prawa autorskie: TERRA login